Artırılmış Gerçeklik

http://www.artgesoft.com/uploads/userfiles/image/artge-turizoom.jpg

Şirketimiz 1974 yılında Yılmaz SALMAN tarafından matbaacılığın mutfağı olarak bilinen reprodiksiyon atolyesi ile başlayıp 2011 yılına kadar sektörde hizmet etmiş ve 2011 yılında da bu bilgi birikimiyle SALMAT BAS.YAY.AMB.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. şirketini kurmuştur. Gelişen teknolojik pazar içerisinde 2015 yılı başlarında kurulan Artge Soft  Kurulduğu günden bu yana Kalite, hız, detaylar, güven, teknoloji sloganlarını benimseyip, Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality) yazılımları sonrası süreçte en yüksek teknoloji donanımlarını kullanarak ürünü en iyi kaliteyle zamanında teslim etmeyi amaç edinmiş; müşteri odaklı hizmet, güçlü teknolojik ekip, alanında aldığı ödüllerle başarısını kanıtlayıp yeniliklere imza atmaya devam etmektedir.

            ArtGe Soft olarak, her geçen gün hız kazanan dijital dönüşümün tüm katmanlarında olduğu gibi, Artırılmış gerçeklik  (Augmented Reality)  alanında markamız  Artge Soft ile  akıllı teknolojiler alanında sektörümüze liderlik etmeye hazırlanıyoruz. Bir Türk markası olarak ürün ve servislerimizi 4 kıtada 99 ülkeye ihraç ederek, bilgi, birikim ve deneyimimizi Türkiye sınırlarının ötesine de taşımayı hedefliyoruz                                                                                                                                                                                 

http://www.artgesoft.com/uploads/userfiles/image/misyon.pngMisyonumuz: Artge Soft her an her yerde ve her aşamada Koşulsuz Müşteri memnuniyetini esas almak.  • Paydaşlarımızla birlikte kalitenin bir yaşam biçimi olarak, ilerleme ve gelişmenin alt yapısı olmasını sağlamak ve bu anlayışı yaygın hale getirmek.  • Şirketimizin Türk ekonomisinde,iş hayatında, iş ahlakı ve kurum kültürü normlarında kıymet yaratarak, ilelebet yaşayacak bir işletme olmasını amaçlayan ilkelere bağlı kalmak.Yurtiçi ve yurtdışı müşterilerimizle, tedarikçilerimizle hedef ortaklığımızı devam ettirmek, faaliyet alanlarımızda sürekli büyüyerek sektörümüzde lider firma konumuna gelmek ve bunu kalıcı kılmak.

 

http://www.artgesoft.com/uploads/userfiles/image/vizyonumuz.jpgVizyonumuz: Müşteri beklentilerin de ötesinde değer yaratacak ürün ve hizmeti sunmak, sektörümüzde öncü ve örnek bir kuruluş niteliğimizi sürdürmek.

 

 

 

http://www.artgesoft.com/uploads/userfiles/image/kalite.jpg  

 

Kalite Politikamız: Artge Soft için kalite; müşterisinin ihtiyaçlarını en doğru şekilde analiz edererek, ihtiyaçlar doğrultusunda en etkin, uzun ömürlü çözümleri üretmekten geçer.

 

 

 

 

 

 

 

http://www.artgesoft.com/uploads/userfiles/image/ilkeh.png 

İlkelerimiz: Ödünsüz kalite,Başarılı zaman yönetimi,Pratik çözüm, hızlı sonuç,Hesaplı fiyat politikası,  Deneyim ve teknolojinin önderliği,Uzman kadrolar,  Yatırım sürekliliği

 

 

 

 

 

http://www.artgesoft.com/uploads/userfiles/image/ilke-ve-degerlerimiz(1).pngDeğerlerimiz: Artge Soft olarak kendisini var eden değerleri; sahip olduğu teknoloji ile beraber, daima disiplin içersinde çalışan ve üreten çalışanlarından alır. Güvenilir,Teknolojik,Yenilikçi, Kaliteli, Çevreci

 

 

 

Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality)


Artırılmış gerçeklik (AR) ses, video, grafik veya GPS verileri gibi bilgisayar tarafından üretilip duyusal girdi ile artırılıp canlandırılan elemanların fiziksel, gerçek dünya ortamıyla birleştirilmesiyle oluşturulan yeni bir algı ortamının canlı doğrudan ya da dolaylı bir görünümüdür. Artırılmış gerçeklikle insan duyusuna hitap edecek ve hislerini hareket geçirecek girdiler bilgisayar tarafından modifiye edilip zenginleştirilir ve ortaya çıkan yeni gerçeklik kullanıcının algısına sunulur. Zenginleştirme gerçek zamanlı gerçekleşir ve çevredeki ögeler ile etkileşim içindedir. Artırılmış Gerçeklik ile kullanıcı gerçeklik ortamını oluşturan bilgiler ve diğer ögelerle etkileşime girebilir.  Bulunulan çevreyle ilgili yapay bilgi ve ögeler gerçek dünyayla bağdaşabilir.

Artırılmış gerçeklik hayatın her alanında farklı amaçlarla kullanabilinecek çok yenilikçi ve çok yönlü bir teknolojidir.Artırılmış gerçeklik teknolojisi mimari ,eğitim ,pazarlama,sağlık  gibi pek çok alanda kullanılabilinir.Artırılmış gerçeklik 3D nesnelerin ,videoların ,görsellerin ,web ve sosyal medya bağlantılarının gerçek dünyadaki basılı materyal ve objelerin üzerine dijital bir katman olarak eklenmesidir .Örneğin kullanıcı cep telefonu veya tabletinin kamerasını artırılmış gerçeklik içeren bir resme yada ürün ambalajına doğrulttuğunda resmin veya ambalajın  üzerinde resmin  3 boyutlu hali görüntülenebilinir  ,resim yada ürün ile ilgili bir video, resmin yada ürünün direk üzerinde oynatılabilinir.Artırılmış Gerçeklik sayesinde ,nesneler ,ürün ambalajları ve basılı görsel materyaller  akıllı telefonlar ve tabletler üzerinden, insanlarla direkt olarak iletişime geçer.

Kullanım Alanları

PAZARLAMA

Artırılmış Gerçeklik denince akla ilk gelen sektör pazarlama oluyor. Firmalar, ürünlerini daha interaktif bir şekilde pazarlamak için bu teknolojiyi kullanarak yaptıkları uygulamaları tercih edilebilinir. Bu şekilde müşteri etkilemek daha kolaylaşır ve çıkan kampanyalar farklılık yaratabilinir.

Bir billboard da o hafta yeni çıkan filmin fragmanına rastladığınızı düşünün. AR uygulaması sayesinde; billboard’u cihazınızla tanımlayıp, filmin fragmanını cep telefonunuz üzerinden izleyebileceksiniz. Bilet satın almak istiyorsanız da; videonun sonunda çıkan linklerden kolaylıkla seans bilgilerini öğrenip, bilet temin edebileceksinizElektronik cihazınızı yeni aldınız ve nasıl kurulacağı konusunda sıkıntılar yaşıyorsunuz. Cihazınızın interaktif kutusu sayesinde, kurulum videosu karşınıza çıkabilir. Böylece artık el kitapçıklarını okumanıza gerek kalmaz. Örneğin bir çocuk sütü satan bir firmanın ürün ambalajı üzerinde bulunan kahramanı, artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanılarak tablet ve telefonlar aracılığı ile çocuklar tarafından gerçek dünyada gibi canlandırılabilinir ve onlara eğitici bilgiler sunarken eğlenmeleri sağlanabilinir .Dergi ve Gazetelerde artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanımı sayesinde insanlar,okudukları haberlerin görselleri  üzerinden ilintili videoyu izleyebilir yada bir dergi reklamının üzerinden ürün videosunu izleyip ürünü direk dergi üzerinden satın alabilir.

EĞİTİM

Arttırılmış Gerçeklik uygulamaları öğrencilerin hayal gücünün ve yaratıcılıklarının gelişmesine destek olarak, öğrencilerin gerçek dünyayla ilgili algılarını ve gerçek dünya ile olan etkileşimini artırarak öğrenme düzeyinde eğlenceli bir öğrenme şekli sunmaktadır. Artırılmış gerçeklik uygulamalarında görsel nesnelerin 3 boyutlu kullanılması öğrencilerin ilgilerini çekerek öğrenmeye ve derse katılımlarını artırmakta ve onları motive etmektedir.  Ayrıca,    konular üzerinde farklı bakış açıları edinmelerine destek olmaktadır.

Şu anda Türkiye’de de var olan “ Fatih Projesi (Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi, okullarımızda teknolojiyi iyileştirme ve teknolojinin öğrenme-öğretme sürecinde daha etkin kullanımı amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülmekte, Ulaştırma Bakanlığı tarafından da desteklenmektedir. Buda bu konuda uzmanlaşmış firmamız için büyük bir fırsattır.

Artırılmış Gerçeklik teknolojisi uygulamaları günümüzde Türkiye’de yeni bir teknolojidir dünyada çok daha yaygın olarak görülmektedir. USA Today ve Forbes gibi birçok uluslararası yayında 2017 yılının

TOP 10 Trend işleri olarak yerini almıştır.

 

 

1
İletişim
Zübeyde Hanım Mahallesi, Sebze Bahçeleri Cd. 99/22, 06070 Altındağ/Ankara
0 312 341 10 20
0 312 341 30 50
Bizi Takip Edin
Site ile ilgili açıklamalar buraya yazılacak.
FacebookTwitterinstagram
© Salmat. 2018 tüm hakları saklıdır.